Międzynarodowa Szkoła Podstawowa w Zabrzu

Aleksandra Potoczny-Gajewska

Historia / wiedza o społeczeństwie

Jestem nauczycielem historii, wiedzy o społeczeństwie,    wychowania do życia w rodzinie oraz plastyki. Uczę 11 lat, na początku z przypadku, teraz zupełnie świadomie. W pracy z dziećmi najbardziej cieszy mnie, że dokonują tak szybkich postępów. Dla najmłodszych wiele rzeczy jest nowych, więc odkrywają je i poznają razem ze mną. Praca z młodzieżą daje mi poczucie, że ciągle jestem na bieżąco, mobilizuje do bycia lepszym, mądrzejszym, ładniejszym, milszym. Nauczanie osób dorosłych to zupełnie inne doświadczenie, ale równie cenne.  Tu podstawą jest dyskusja i weryfikacja tego, co już wiedzą. W swojej pracy najbardziej lubię… moich uczniów oraz to, że każdy dzień jest inny i nie ma miejsca na rutynę.

Moje motto: czasami trzeba odpuścić, żeby wypełnić to czymś nowym.