Międzynarodowa Szkoła Podstawowa w Zabrzu

Anna Pytalska Baran

Edukacja wczesnoszkolna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunkach Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Edukacja Informatyczna oraz Pedagogika rewalidacyjna. Ukończyłam także studia podyplomowe – Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe – diagnoza i terapia. W czasie studiów zdobyłam doświadczenie podczas licznych wolontariatów, co nauczyło mnie jeszcze bardziej dostrzegać dobro i piękno w drugim człowieku, sprawiło, że podejmowanie nowych wyzwań, tych małych, jak i większych stało się łatwiejsze, a przede wszystkim nauczyłam się mądrze pomagać – powodować, że dzieci zaczynają wierzyć w swoje możliwości, przełamują własne bariery. Dotychczas pracowałam jako wychowawca świetlicy, nauczyciel w grupie dzieci z autyzmem, a także prowadziłam zajęcia indywidualne z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Dzięki pracy z dziećmi zwracam uwagę na sukcesy dnia codziennego – dostrzegam te małe, a często jakże istotne sukcesy podopiecznych. Bycie nauczycielem uświadomiło mi i wciąż uświadamia, co mam – jakie wartości, umiejętności oraz jednocześnie, że tym co mam i co potrafię mogę dzielić się z innymi wywołując radość zarówno u drugiej osoby, jak i u siebie. W życiu prywatnym nie znam pojęcia nuda – wolny czas spędzam z najbliższymi i przyjaciółmi podróżując, uczestnicząc w różnych wydarzeniach muzycznych, kulturalnych. Cenię również dobrą książkę i film.

• Inspirują mnie: osoby, które mnie otaczają
  • W życiu najbardziej cenię: ludzi