Absolutnie nie! Przekonali się o tym uczniowie klasy 4, którzy odwiedzili dzisiaj Sąd Rejonowy w Zabrzu. Dowiedzieliśmy się między innymi, kto uczestniczy w procesie, po co sędziemu młotek i dlaczego na sali rozpraw panuje tak uroczysta atmosfera. ![]()
![]()
Po wizycie w głównym gmachu ruszyliśmy na krótki spacer wokół terenu sądu, by zobaczyć budynek dawnego aresztu śledczego. Widok wysokich murów uświadomił nam, jak wygląda świat odizolowany od reszty miasta. ![]()
![]()
Dziękujemy pracownikom sądu za możliwość zobaczenia tych miejsc i przybliżenie nam, na czym polega dbanie o porządek i prawo w naszym społeczeństwie. To była fascynująca, choć poważna lekcja życia!
https://www.facebook.com/miedzynarodowaszkolapodstawowawzabrzu
