Aktualności

W dniu 8.11, pod okiem p. Karoliny Bugli,

grupa uczniów z klasy siódmej uczestniczyła w obchodach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania oraz w inauguracji kolejnej odsłony projektu edukacyjnego łączącego pokolenia „Natura(lnie) w Zabrzu”. Uczniowie wzięli udział w pasjonujących warsztatach „Klimatyczna dieta. Uczeń – nauczycielem i mentorem”, a nauczyciele w interesującym wykładzie „Dzieciństwo i beton”. Przed grupą projektową już niedługo kolejne wyzwania – dzięki zdobytej podczas spotkania wiedzy, poprowadzą w najbliższym czasie zajęcia dla uczniów klas 1-3 naszej szkoły. Trzymajcie za nich kciuki i oczekujcie fotorelacji.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją, w budynku i tekst „EUROPEJSKI DZIEŃ JEDZENIA ZDROWEGO GOTOWANIA”
Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 13 osób, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 12 osób, ludzie stoją, w budynku i tekst „C DIETA DLA PLANETY jak jeść zdrowo ekologicznie?”Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie stoją i tekst „Śląski Bank ŻywnoÅ›ci Rok powstania- 2001, status OPP 2009 PARTNERSTWO- NARZĘDZIEM ROZWOJU Chorzow 2021”