Aktualności

Mieliśmy wielką przyjemność wsłuchiwać się we wspaniałe

wokalne wykonania kolęd uczestników 4 edycji Regionalnego Konkursu Piosenek Bożonarodzeniowych w języku angielskim Kolędowanie z Szekspirem 🎄 Christmas Songs and Carols 2022 🎄 pod patronatem Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik.Na scenie Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprezentowało się 122 uczniów przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych wielu śląskich miast – Zabrza, Gliwic, Katowic, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Bytomia, Rybnika, Częstochowy.To była wyjątkowa muzyczna uczta dla duszy, która ponownie przeniosła uczestników w świąteczny klimat. Jury, któremu przewodniczyła pani Arlena Różycka Gałązka – dyrygent Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego „Resonans con tutti” im. N.G. Kroczka, miało niełatwe zadanie, by wybrać te najlepsze, wyjątkowe wykonania, dlatego zostało przyznanych wiele nagród ex aequo 🥇🥈🥉Dziękujemy serdecznie👏 wszystkim uczniom za wspaniałe wykonania, 👏 nauczycielom za pracę z młodzieżą i przygotowanie wystąpień. Serdeczne podziękowania dla pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańka Szulik za objęcie patronatem naszego konkursu, podziękowania dla pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Katarzyny Flak za współorganizację konkursu, a także wszystkim pracownikom MOKu.Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu KATEGORIA – PRZEDSZKOLA I KLASY 1-3:🥇 miejsce – Alicja Kuś z Szkoła Podstawowa nr 42 im. Ziemi Bytomskiej🥇 miejsce – Zofia Adams, Hanna Maszczak – Lipczyńska, Aleksandra Partuś z Międzynarodowa Szkoła Podstawowa w Zabrzu🥈 miejsce – Adam Górzyński z ZSP nr 14 – Szkoła Podstawowa nr 28 w Gliwicach🥉 miejsce – Kinga Dawid, Lilianna Babczyńska z Miejskiego Przedszkola nr 37 im. Pracowitych Pszczółek w Rudzie Śląskiej🏅Wyróżnienie – Marcelina Nastula z Zespół Szkół Katolickich w Zabrzu🏅Wyróżnienie – Hanna Dzierko, Aleksandra Malicka, Hanna Dębkowska Przedszkole Nr 49 Zabrze KATEGORIA – KLASY 4 – 8 SZKOŁY PODSTAWOWEJ:🥇 miejsce – Dawid Nowak z Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Miarki w Rybniku🥇 miejsce – Lidia Kowalska, Kinga Lis ze Szkoły Podstawowej dla dziewcząt PŁOMIEŃ w Katowicach Szkoły Stowarzyszenia Węgielek🥈 miejsce – Lena Szczerbińska z ZSP nr 14 – Szkoła Podstawowa nr 28 w Gliwicach🥈 miejsce – Lena Jankowska, Łucja Długokęcka z Szkoła Podstawowa nr 21 im. Biskupa Wilhelma Pluty w Rudzie Śląskiej🥉 miejsce – Małgorzata Maciejewska, Małgorzata Pudło, Amelia Garbalska, Hanna Gębczak, Natalia Chojnacka ze Szkoły Podstawowej dla dziewcząt PŁOMIEŃ w Katowicach Szkoły Stowarzyszenia Węgielek🥉 miejsce – Dominika Kuzon z Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Zabrzu🏅Wyróżnienie – Natalia Skrzypiec z Szkoła Podstawowa Nr 45 w Bytomiu🏅Wyróżnienie – Joanna Hasterok z Szkoła Podstawowa nr 31 w Zabrzu KATEGORIA – SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:🥇 miejsce – Zespół ZDZIESIĄTKOWANI z Zespół Szkół nr 10 w Zabrzu🥇 miejsce – Kinga Rokicka z Liceum Plastyczne w Zabrzu🥈 miejsce – Karolina Kępka z Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej🥈 miejsce – Julia Wróbel z Liceum Plastyczne w Zabrzu🥉 miejsce – Anna Maternik z Zespół Szkół 42 w Zabrzu🥉 miejsce – Hanna Górnioczek, Emilia Socha, Marta Badura, Jan Sroka, Paweł Sroka z Młodzieżowy Dom Kultury w Rudzie Śląskiej🏅Wyróżnienie – Marta Haba z ZSO 5 Gliwice Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych wystąpień 👏Serdecznie zapraszamy za rok na kolejną edycję Kolędowania z Szekspirem.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i stoi
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i w budynku